یکشنبه، بهمن ۲۱، ۱۳۹۷

کاریوپراکتیک

دو هفته قبل خانم ماسور تایلندی گفت یک دکتر می‌شناسه که استخون درست می‌کنه. فارسیش به همین افتضاحیه. فکر کردم داره چرند می‌گه. گفتم باشه..عکس کارت دکتره رو بفرست. 
چند روزبعد عکسه رو نگاه کردم و متوجه شدم دکتر کاریوپراکتیکه. نشستم به سرچ کردن در مورد این روش و این دکتر خاص.
 یک سلبریتی توی اینستا گفته بود دستش معجزه می‌کنه و فیلان و بهمان. صد و خورده‌ای review مثبت توی یه سایت نوبت‌دهی آن‌لاین هم داشت که نود درصد به بالا ازش تعریف کرده بودن. خلاصه دردسرتون ندم که رفتم سراغش.

طبق قراری که روز اول گذاشته بودیم، باید یازده جلسه می‌رفتم. جلسه دوم با زور مدیرعامل مهربون رفتم. جلسه سومم رفتم ولی بس‌که در موردش خوندم، از ترس جلسه چهارم رو که امروز بود، نرفتم.
سه‌تا دنده‌ پشتم هم که سالم بود، دو روزه درد می‌کنه. 

چیزایی که خوندم و منصرفم کرد رو براتون می‌نویسم شاید به‌دردتون بخوره:

- دستکاری مهره‌های گردن کار خطرناکیه و ارتوپدها می‌گن اگه میرین کاریو، از گردن به پایین کار کنین.

-زمان درمان هفته‌ای یک یا دو جلسه است و طول درمان ماکزیمم شش هفته. بیش از اون خطرناکه و ممکنه باعث باز‌شدن زیاد از حد دامنه حرکتی بشه. به من یازده جلسه پشت سر هم وقت داده بودن و بعدش انگار می‌شد هفته‌ای دو بار و هفته‌ای یه بار و ماهی دو بار و ...

-کاریوپراکتر باید قبل از شروع به درمان معاینه کامل بالینی بکنه ولی من درحالی‌که معاینه نشدم،فقط با عکس بهم گفت دیسکهای گردن و کمرت بسیار اوضاع خطرناکی دارن و دکترت چرا اینو بهت نگفته؟ 
گفتم آقاجان من کمرم کاملن سالمه و آخرین رادیوگرافی دیجیتالم کمتر از یه ماه قبل بوده و توی گزارشش نوشته سالمم. از اون اصرار از منم انکار..

 -کاریوپراکتر دکتر طب نیست.

البته خیلی‌ها هم اونجا راضی بودن. طبعا فقط آدمهای راضی یا بی‌طرف رو می‌شد اونجا دید. 
 دو تا خانم که یکی‌شون می‌گفت در اثر زمین‌خوردن قادر به راه رفتن نبوده وبعد از سه جلسه درمان شده و اون یکی دراثر التهاب شدید دیسک کمر فلج شده و بی‌اختیاری دفع داشته و بعد از۸ جلسه خوب شده..
 با دو تا مرد هم مذاکره کردم و اونا هم گفتن که از داروخوردن و جراحی که بهتره. (دلیل موجهی بود :) )
منم جلسه دوم تونستم بعد از دو هفته بی‌خوابی به‌دلیل درد شدید، شب راحت بخوابم ولی جلسه سوم شونه درد وحشتناکی گرفتم که نگو و نپرس.

احتمالش زیاد بود که خوبم کنه ولی نتونستم بهش اعتماد کنم. شاید به‌خاطر تبلیغات شدید سلبریتی‌ها و سوگیری ذهنی. 
خیلی از چیزایی هم که دیشب خوندم، کارآیی این روش رو تایید می‌کرد ولی جهت عقربه ذهنم رفته‌بود به اون سمت که دنبال چیزهای منفی بگرده تا محتوای فکرم رو ثابت کنه.

هفته دیگه دکتر خودم عکسهام رو می‌بینه تا بگه واقعن وضع دیسکهام چطوریه. حالا خوبه بگه : برگرد کاریوپراکتیک ..

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

خوشی‌ها و مصائب معاشرت

این دو روز مهمون داشتم. نوشته‌بودم که یکی از هدفهای سال ۹۸‌ام اینه که معاشرت کنم و از حالت مرغ خونگی خارج شم.  مهمونم از شهر دیگه‌ای بود...