جمعه، آذر ۲۶، ۱۳۹۵

جک ولشکتاب خاطرات جک ولش را می خوانم. رییس افسانه ای جنرال الکتریک. کتاب ترجمه بسیار بدی دارد که معلوم است هیچ ویراستاری فارسی نشده. با این همه خود کتاب به قدر کافی جالب است که ادامه اش بدهم.

جنرال الکتریک یک غول در دنیای صنعت است و جک ولش مدیر این غول بوده. خاطراتی که او از دوران مدیریتش (21 سال) درباره روشهای مدیریتش، نحوه تربیت و آموزش کارکنان، متحول کردن سیستم نیروی انسانی، معاملات نجومی و .. می نویسد، گاهی آن قدر بزرگ است که ذهنم نمی تواند پردازش کند.

بارزترین خصوصیت جک ولش از بین بردن بوروکراسی حاکم بر جی.ای و توانایی انتقال افکار و هدفهای شرکت از بالاترین رده به پایین ترین رده بود.
 جک ولش غیر از مسائل مادی، آدمی به شدت ارزش گرا بوده و ارزشهای مورد قبولش را به عنوان فرهنگ شرکت در همه کارکنان توانست نهادینه کند به نحوی که آنها شرکت را از آن خود بدانند و به آن وابستگی عاطفی داشته باشند.

جنرال الکتریک به همت جک ولش یک شرکت جهانی و شامل کلی کسب و کار در رشته های مختلف مثل دارو و موتور هواپیما و بانک و در عین حال کاملن یک پارچه است.

راستی می دانستید یکی از بنیان گذاران جنرال الکتریک توماس ادیسون بوده؟؟؟


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

فیزیوتراپی بهنام

بالاخره رفتم فیزیوتراپی. مجدد پیش دکتر سوهانی . وقتی معاینه کرد گفت به‌نظر می‌رسه ستون فقراتت انحراف داره و اسکولیوز داری. عکس کامل ستون ف...