جمعه، اردیبهشت ۳۱، ۱۳۹۵

هفت عادت مردمان موثر-یک دقیقه برای خودم

اولین درس از کتاب هفت عادت مردمان موثر اینه: عامل باشید!
عامل بودن هم یعنی اینکه چیزهایی رو در زندگی بهش توجه کنی و اهمیت بدی و روشون وقت بزاری که در حوزه کنترل توست و روی چیزهایی که نفوذ نداری، نه. 

منم دارم تمرین می کنم. برای بار صدم این کتاب رو ورق می زنم و برای بار صدم اینا رو می خونم و هربار فکر می کنم چقدر زیاد باید روی خودم کار کنم..
نگران شدن بایت چیزهایی که در حلقه نفوذم نیست، یکی از بلایای زندگیمه.
---
امروز از کتابخونه ام بی هدف کتاب یک دقیقه برای خودم رو برداشتم. شایدم ناخودآگاه هدف داشتم.. می خواستم برای خودم کاری بکنم. نویسنده کتاب مثل همه کتابهای یک دقیقه ای اسپنسر جانسون ه. 
شاید از نظر خیلی ها کتابهاش بازاری و زرد باشن ولی من خیلی از اونها استفاده کرده ام. مخصوصن که در قالب داستان می نویسه و مستقیم درس نمیده.
خلاصه داشتم می گفتم. ظهر که کتاب رو می خوندم، برای اولین بار بعد از اینکه عالم و آدم در این چند ماه نصیحتم کرده بودن که مثل آدم کار کنم و زندگی کنم و معتدل باشم، حرف های آقای اسپنسر رو مثل بچه ها گوش کردم. عین بچه ای که یک بزرگتر مورد اعتماد داره نصیحتش می کنه. 
----
توصیه می کنم هر دو کتاب مخصون اولی رو بخونین. اولی یکی از بهترین کتابهای زندگی منه. البته هر وقتی در مقاطع مختلفی از زندگی که به سطح متفاوتی از رشد می رسین، اونو بازخونی می کنین متوجه می شین انگار کتاب دوباره نوشته شده و مطالب جدیدی براتون داره. مثلن من الان که می خونمش به این نتیجه رسیده ام که تا حالا هیچی ازش نفهمیده بودم و الان تازه دارم می فهمم ..جالبه که نود و نه بار قبلی هم همین فکرو می کردم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

فیزیوتراپی بهنام

بالاخره رفتم فیزیوتراپی. مجدد پیش دکتر سوهانی . وقتی معاینه کرد گفت به‌نظر می‌رسه ستون فقراتت انحراف داره و اسکولیوز داری. عکس کامل ستون ف...